Değişim Yönetiminde Tüm Sistem Yaklaşımı

Anasayfa » İKEDA Haberleri » Değişim Yönetiminde Tüm Sistem Yaklaşımı
share on facebook  tweet  share on google  print  

Değişim Yönetiminde Tüm Sistem Yaklaşımı

"İKEDA Haberleri" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Değişim “Kurumlarda Katılımcı Karar Verme Teknikleri” isimli seminerimizi 5 Aralık 2009 tarihinde 25 katılımcı ile Centrum-Haliç toplantı merkezinde gerçekleştirdik. (Centrum’da gördüğümüz profesyonel hizmet hem katılımcıları hem de bizi etkiledi. Türkiye’de istenirse güzel şeyler de yapılabiliyormuş)

 Seminerimizin amacı değişim yönetimi süreçlerinde kullanılan yaklaşımlardan biri olan geniş katılımlı toplantı tekniklerini tanıtmaktı. Seminerimize öncelikle bu toplantıların arkasında yatan kuramları aktarmakla başladı. Günümüz organizasyonlarını komplike sistemler olarak inceledik ve prensiplerinin uygulamalar aracılığıyla anlaşılması ve içselleşmesine yardımcı olduk.

Programımızın ikinci bölümüne “Olumlu Sorgulama” yöntemi ile başladık ve bu metodolojinin ilk safhasını oluşturan güç veren değerlerin keşfi “Discovery” safhası ile başladık. Gruplar önce karşılıklı olarak ikili sorgulama seansları yaptılar. Sonra bu seansların çıktıları üzerinde çalışıp, sorgulayacağımız ana temayı belirledik.

İkinci uygulamamız, “Açık Alan Teknolojisi” arkadaşımız Funda Oral tarafından bir uygulama ile tanıtıldı. Ana temamız bu sefer “ Kültürel Değişimde Engeller ve Fırsatlat”

Son uygulamamız “World Café” için salona masalar getirildi. Kolaylaştırıcılığını arkadaşımız Dilek Altun’un yaptığı bu bölümde, çalışma gruplarına ayrılan katılımcılar güzel sanatlar alanındaki tüm hünerlerini sergilediler.


Tür : Eğitim Tarih : 09.12.2009
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]