Proje Yönetiminin Esasları

Anasayfa » Proje Yönetiminin Esasları
share on facebook  tweet  share on google  print  

Proje Yönetiminin Esasları

 

 Proje Çözümlenmek İçin Zamanlanmış Bir Sorundur.

   
   Proje Yöneticileri şirket yönetimleri tarafından gündeme getirilen projeleri belirli standartlara uygun olarak, bütçelenmiş rakamlar çervesinde ve belirli bir zaman dilimi içinde bitirmek zorundalar.
   Hedefe ulaşabilmek için proje yöneticileri birden çok alanda becerilerini göstermek zorundadırlar.

 

 Proje Yönetiminin Esasları ve Kavramlar

Şirketlerde tipik bir proje yönetimi şöyle başlıyor; Yönetim çeşitli iç veya dış nedenlerle ve zorlamalarla yeni bir proje kararı alıyor. Bu amaçla şirket içinden ve dışından bir proje yöneticisi arayışına giriliyor. Bulunan proje yöneticisi adayına genellikle Genel Müdürler tarafından görev "emri" tebliğ ediliyor. Bu arada duruma göre bir, iki kişi hemen bilgisayarda proje yönetimi yazılımı eğitimine gönderiliyor. Evet artık herşey tamam proje yönetim eğitimi bile aldırdık !...

Peki o zaman projelerin yaklaşık %90 ı niye başarısız oluyor ? Eğitim aldık, proje ekibini kurduk, herkes maaşını alıyor, peki niye bunca sorun çıkıyor ? Sorunlar nereden kaynaklanıyor?

Eğitimin Amacı 

Bu eğitim şirketlerde proje yönetimi döneminde proje ekibinde doğrudan veya dolaylı olarak görev alan veya alacak şirket çalışanları için tasarlanmıştır. Eğitimin amacı proje yönetimi sırasında proje yönetim ekibinin proje yönetim teknikleri konusunda çok boyutlu bilgi sahibi olmalarını, proje sonuçlarından etkilenecek kadroların ise proje yönetimi  araç ve yöntemleri hakkında fikir sahibi olmaları suretiyle proje yönetimi sırasında yaşanan iletişim sorunlarını en aza indirmektir.

Kimler Katılmalı

Daha önce proje yönetimi eğitimi almamış proje ekibi çalışanları, proje yönetimi yazılım eğitimi alacak olan proje yöneticileri ve proje yönetim ekibi ile dolaylı ilişki içinde olan diğer şirket çalışanları

Nasıl Bir Eğitim ?

Bu eğitimde kullanılan eğitim yöntemleri şunlardır; anlatım, tartışma, bireysel çalışma,
ekip çalışmaları.

Süre ?

2 Gün

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Program Bölümleri

Proje Yönetimi Nedir?   

Proje Nedir?

Proje Nasıl Planlanır ? 

Projelerde Organizasyon ?     

Projelerde Yönetim

Projelerde Değişim Yönetimi 

Sorunlarla Başa Çıkma 

Projeleri Sonuçlandırma 

Kullanılan Araçlar