Proje Yönetimi

Anasayfa » Proje Yönetimi
share on facebook  tweet  share on google  print  

Proje Yönetimi

Proje Yönetimi Programları

  Proje Çözümlenmek İçin Zamanlanmış Bir Sorundur.

Proje Yöneticileri şirket yönetimleri tarafından gündeme getirilen projeleri belirli standartlara uygun olarak, bütçelenmiş rakamlar çerçevesinde ve belirli bir zaman dilimi içinde bitirmek zorundalar. Hedefe ulaşabilmek için proje yöneticileri birden çok alanda becerilerini göstermek zorundadırlar. İşte bu aşamada projelerin başarılı bir şekilde tamamlanması için mühendislik ve planlama becerilerinin dışında başka becerilerde önem kazanmaya başlar. Liderlik, Takım Yönetimi, Zaman Yönetimi, Problem Çözme Becerileri, Grup süreçlerinin Yönetimi, Değişim Yönetimi bu becerilerden en önemlileridir.

Proje Yönetim Prensipleri ve Kavramlar 
Bu program proje yönetimine yeni başlayan yöneticilere proje yönetiminin temel prensip ve kavramlarını aktarmak için tasarlanmıştır. 

Proje Yönetiminde Metod ve Teknikler
Bu programda proje yönetiminden sorumlu olacak kişilere yönelik olarak bir projenin sağlıklı bir şekilde yönetilmesi için bilinmesi gereken teknikler bir uygulama üzerinden aktarılmaktadır.

Etkili Proje Ekipleri
Projelerin verimini etkileyen en önemli konulardan biride proje ekiplerinin işleyişidir. Sorunlu bir proje ekibi üyelerinin motivasyonunu olumsuz yönde etkileyeceği için projeninde başarısı ekip çalışanlarının başarısına bağlı olacaktır.
Bu programda yeni oluşturulan veya bir süredir birlikte çalışan proje ekip üyelerinin gelişimi ve daha verimli çalışmaları için gereken becerileri kazanmaları amaçlamaktadır. 

Proje Yönetiminde İnsan Faktörü
Klasik proje yönetim yaklaşımlarında teknik konulara ağırlık vermek alışkanlık haline gelmiştir. Oysa, başarısız projeler incelendiğinde insan kaynaklı sorunların ön plana çıktığı görülür. Bu programda proje ekipleri ve ekipleri oluşturan bireylere odaklanılmakta ve proje yöneticilerinin insan faktörünü daha iyi anlamaları için gereken bilgi ve yaklaşımlar aktarılmaktadır.